دیگچه مسی زنجان

کد کالا: MES-2647
‎۴۶۵٬۰۰۰ تومان

دسترسی: ناموجود

ساخت ایران شامل : یک عدد دیگچه مسی با دو دسته در طرفین

توضیحات محصول

دیگچه های سنتی معمولا بهترین گزینه برای تهیه انواع خورشت ها محسوب می شوند. جالب است بدانید که اگر بدنه این دیگچه ها از جنس مس تهیه شده باشد، خورشت ها به اصطلاح کاملا جا افتاده و دلپذیر خواهند بود. به همین منظور ما دیگچه مسی زنجان را به شما معرفی می کنیم که ظرفی کاملا زیبا و کاربردی می باشد. همانطور که می دانید استان زنجان مهد تولید ظروف مسی درجه یک می باشد و محصولات تولید شده توسط مسگران زنجانی در بسیاری از موارد بدون رقیب هستند. این دیگچه مسی نیز همچون سایر ظروف مسی درجه یک زنجانی از کیفیت مثال زدنی برخوردار است و در عین حال با قیمتی ایده آل به فروش می رسد. بنابراین اگر قصد دارید ظروف مسی را به مجموعه ظروف پخت و پز موجود در آشپزخانه خود اضافه نمایید، می توانید روی این دیگچه حساب ویژه ای باز کنید.

ظروف مسی همچون دیگچه مسی زنجان دارای ویژگی های ظاهری منحصر به فردی هستند که آن ها را به گزینه هایی ایده آل جهت تزیین آشپزخانه تبدیل کرده است. در بسیاری از آشپزخانه ها حضور ظروف مسی شیک نارنجی رنگ و درخشان تم سنتی را به وجود می آورد و به زیبایی های محیط آشپزی می افزاید. جالب است بدانید ظروف مسی در کنار زیبایی مثال زدنی از کیفیت ساختاری و ماندگاری فوق العاده بالایی نیز برخوردار هستند و می توانند در طول سالیان بار ها مورد استفاده های مکرر قرار گیرند. نکته قابل توجه در مورد این ظروف روکش داخلی آن هاست که معمولا از جنس قلع یا آلیاژی متشکل از سایر فلز ها می باشد. در صورت استفاده صحیح از ظروف مسی با گذشت زمان تنها این لایه دچار پوسیدگی یا خراش می شود. در چنین مواقعی کافیست ظرف را در اختیار مسگران ماهر قرار دهید تا ضمن ترمیم روکش داخلی ظرفی کاملا سالم و قلع اندود شده را به شما بازگردانند. جالب است بدانید ظروف مسی فواید قابل توجهی نیز دارند و پخت و سرو غذا داخل آن ها می تواند پایانی برای بعضی از بیماری ها و مشکلات جسمانی باشد. همانطور که می دانید فلز مس یکی از عناصر طبیعی مورد نیاز انسان است که به طور طبیعی داخل بدن تولید نمی شود. از سوی دیگر بسیاری از رژیم های غذایی فاقد مقدار کافی از این ماده معدنی هستند و نمی توانند روزانه 100 تا 150 میلی گرم مس مورد نیاز بدن را تامین کنند. در چنین شرایطی همواره توصیه می شود حداقل چندین بار در هفته مواد خوراکی به خصوص مایعات داخل ظروف مسی آماده و یا حداقل سرو شوند تا یون های مس نفوذ کرده در غذا بتواند کمبود این ماده معدنی در بدن را جبران کند. به این ترتیب مشکلاتی همچون خستگی مفرط، خمیازه های مکرر و بی حوصلگی رفع شده و تاثیرات مثبتی در واکنش های آنزیمی و تنظیم ریتم قلب به وجود خواهد آمد. در مورد قیمت ظروف شیک و درجه یک مسی نیز تنها می توان گفت با توجه به کارایی و زیبایی آن ها پرداخت هزینه بیشتر چندان غیر معقول نیست.

دیگچه

نکته قابل توجه در مورد دیگچه مسی زنجان این است که به راحتی شسته می شود و قرار دادن آن داخل ماشین ظرفشویی هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد. در نتیجه شما می توانید این دیگچه مسی را بعد از هر بار استفاده کردن در کنار سایر ظروف بشویید و همیشه از بدنه پاکیزه آن لذت ببرید. البته ممکن است پس از مدتی بدنه این دیگچه در اثر استفاده مکرر درخشش خود را از دسته دهد و لایه ای تیره روی آن تشکیل شود. در چنین مواقعی کافیست مقاله های مربوط به سفید کردن ظروف مسی را مطالعه کنید و با استفاده از شوینده های مخصوص ظروف مسی یا شوینده های طبیعی همچون لیمو و جوش شیرین ظرف را کاملا تمیز کنید. در پایان باید به شما بگوییم که بهتر است به منظور حفظ ویژگی های ظاهری و همچنین جلوگیری از افت کیفیت، از قرار دادن این دیگچه مسی داخل فر و مایکروویو خودداری شود.

مشخصات

نام دیگچه مسی زنجان
کد کالا MES-2647
کشور سازنده ایران
جنس مسی
سطح قیمت معمولی
تعداد کل اجزا 2
شامل یک عدد دیگچه مسی با دو دسته در طرفین