telegram

هیچ محصولی موجود نیست

لطفا به دسته ی دیگری مراجعه کنید

کسانی که تجربه استفاده از قابلمه مسی را دارند، به خوبی می دانند که وجود این ظرف ساده و کاربردی در آشپزخانه انگیزه لازم برای تهیه غذا های سنتی و خوشمزه را فراهم می کند. بنابراین اگر فکر می کنید در پخت غذا های سنتی مهارت ندارید و خورشت های شما به خوبی جا نمی افتد، توصیه می کنیم در اسرع وقت برای خرید قابلمه مسی اقدام کنید. این گونه ظروف دارای بدنه ای از جنس مس هستند و حرارت را به طور کاملا مساوی و یکنواخت توزیع می کنند. به همین دلیل است که در طول آشپزی با قابلمه مسی غذا کاملا مغز پخت شده و نشانه هایی از سوختگی یا به اصطلاح ته گرفتن در آن مشاهده نمی شود. یکی دیگر از مزایای پخت غذا داخل قابلمه مسی انتقال مقادیر مشخصی از فلز مس به بدن است. عنصر مس یکی به عنوان یک ماده معدنی مهم داخل بدن تولید نمی شود و باید از منابع خارجی دریافت شود. گاهی اوقات با گنجاندن مواد خوراکی حاوی مس در رژیم غذایی می توان مس مورد نیاز بدن را تامین نمود. اما در بسیاری از موارد مقدار مس موجود در غذا به اندازه ای نیست که بتوان آن را کافی دانست. به همین دلیل توصیه می شود هر چند وقت یک بار غذا داخل قابلمه مسی طبخ شود تا مس موجود در بدنه این گونه ظروف به مواد خوراکی انتقال یافته و در نهایت راهی برای ورود به بدن شما پیدا کند. البته در این میان حتما باید به روکش داخلی قابلمه مسی که معمولا از جنس قلع یا آلیاژ قلع است توجه داشته باشید. اگر چنین روکشی در قسمت داخلی ظرف مسی وجود نداشته باشد، مقادیر مس جذب شده توسط غذا بیش از حد بوده و در نتیجه سلامتی شما دچار مخاطره خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید قابلمه مسی حتما از وجود روکش داخلی اطمینان حاصل کرده و در مورد جنس لعاب به کار رفته از فروشنده سوال کنید. نکته مهم دیگر قیمت قابلمه مسی است که با توجه به ارزش فلز مس و ویژگی های منحصر به فرد ظروف تولید شده از آن معمولا گران است. بنابراین اگر قصد دارید برای خرید سرویس قابلمه مسی برنامه ریزی کنید، ابتدا قیمت ها را بررسی کرده و سپس اقدام نمایید. البته امکان خرید قابلمه مسی ارزان به صورت تکی نیز در بعضی از فروشگاه های آنلاین فراهم شده است تا شما بتوانید قبل از تهیه سرویس های کامل تجربه استفاده از این گونه ظروف را با حداقل هزینه به دست آورید. زمانی که به مراکز فروش اینترنتی قابلمه مسی مراجعه می کنید، علاوه بر قیمت محصولات باید ویژگی های کیفی ظروف توجه داشته باشید و با استفاده از روش های تشخیص قابلمه مسی اصل بهترین گزینه از لحاظ کیفیت و زیبایی را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید از افراد با تجربه و مسگرانی که در زمینه تولید ظروف مسی فعالیت می کنند مشورت بگیرید. به این ترتیب می توانید با اطلاعات کافی و خیالی آسوده فرایند خرید اینترنتی قابلمه مسی جدید را دنبال کنید.
قابلمه مس یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه های سنتی است و گاهی اوقات در آشپزخانه های مدرن نیز حضور دارد. در هنگام پخت غذا هایی همچون آش، سوپ و انواع خورشت ها قابلمه مس گزینه اول بسیاری از آشپزهای با تجربه است. مس به عنوان یک فلز کاملا رسانا عملکر فوق العاده ای در انتقال حرارت دارد و در نتیجه قابلمه و دیگ مسی می توانند گرما را به طور یکنواخت توزیع کنند. به همین دلیل است که مادر بزرگ ها و آشپزهای قدیمی همواره می گویند غذا در قابلمه مس به خوبی جا می افتد. تنها نقطه ضعفی که به قابلمه مس نسبت داده می شود حساسیت این گونه ظروف در تماس با مواد خوراکی اسیدی است. بنابراین اگر در غذا گوجه، مرکبات و سایر خوراکی ها با خاصیت اسیدی وجود دارد، بهتر است برای پختن آن ظروفی غیز از انواع مدل قابلمه مس در نظر بگیرید. شستشوی این گونه ظروف نیز کاملا آسان می باشد و فقط لازم است هر چند وقت یک بار از روش های سفید کردن ظروف مسی کمک بگیرید تا درخشش و جلای روز اول دوباره به قابلمه مس بازگردد. به منظور آگاهی از قیمت قابلمه مس و خرید این محصول می توانید به وب سایت هایی که امکان خرید اینترنتی قابلمه مس را فراهم کرده اند مراجعه نمایید.
دیگ مسی به عنوان یک ظرف سنتی در بسیاری از آشپزخانه ها حضور دارد و گزینه اول برای پخت غذا هایی همچون آش، سوپ، انواع خورشت و حلیم محسوب می شود. البته در سال های اخیر این گونه ظروف تحت تاثیر سرویس های قابلمه نچسب کمی به حاشیه رانده شده بودند، اما خواص و مزایای انکار ناپذیر آن ها باعث شد بار دیگر به جایگاه خود در میان ظروف پخت و پز سالم دست پیدا کنند. تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد آشپزی با دیگ مسی و پخت غذا داخل آن ها می تواند کمبود مس در بدن را جبران کند. این یکی از مهم ترین فواید ظروف مسی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در هنگام خرید دیگ مسی به آن اشاره شود. ویژگی منحصر به فرد دیگری که به ظروف مسی نسبت داده می شود، زیبایی ظاهری آن ها است که از رنگ سرخ مس و درخشش خیره کننده آن سرچشمه می گیرد. گاهی اوقات حضور یک دیگ مسی شیک و زیبا در آشپزخانه می تواند جلوه ای زیبا به محیط آشپزی ببخشد و انگیزه لازم برای پختن غذا های خوشمزه را در شما به وجود آورد. یکی دیگر از دغدغه هایی که ممکن است در هنگام خرید اینترنتی دیگ مسی ذهن شما را مشغول کند، روش های شستن ظروف مسی است. در این رابطه لازم است به شما بگوییم که بهترین راه برای شستن دیگ مسی استفاده از روش های معمولی شامل شستن با مایع ظرفشویی و آبکشی است. البته پس از مدتی ممکن است لایه ای تیره روی بدنه ظروف مسی تشکیل شود و درخشش آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. در چنین مواقعی کافیست از روش های سفید کردن ظروف مسی کمک گرفته و ظاهر زیبای روز اول را به دیگ مسی قدیمی بازگردانید. اگر دقت کرده باشید داخل دیگ و قابلمه مسی لعابی از جنس قلع کشیده شده است. پس از سال ها استفاده و شستشو های مکرر احتمال دارد این روکش دچار خراش شده یا کاملا از بین برود. در صورت مشاهده چنین آثاری بهتر است هر چه سریع تر ظرف را به مراکز مربوطه انتقال دهید تا فرایند قلع اندود کردن دیگ مسی اجرا شود. لازم به ذکر است که ظروف مسی نقاط ضعفی نیز دارند. به عنوان مثال شما نمی توانید غذا های اسیدی را داخل دیگ مسی بپزید یا سرو کنید، چرا که فلز مس نسبت به این گونه خوراکی ها حساس است و به سرعت واکنش نشان می دهد. مشهود ترین آثار به جا مانده از چنین واکنش هایی تغییر رنگ و مزه غذا می باشد. بنابراین اگر فکر می کنید دیگ مسی با تغییر رنگ و مزه غذا دستپخت شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بهتر است مواد اولیه خود را بررسی کرده و خوراکی هایی که خاصیت اسیدی دارند را در ظروفی غیر از دیگ یا قابلمه مسی آماده کنید. با وجود تمام مزایا و معایب ذکر شده برای ظروف مسی، قیمت دیگ مسی اصل در مقایسه با سایر ظروف آشپزخانه کمی گران تر است. البته این اختلاف قیمت را می توان به ارزش فلز مس نیز نسبت داد، اما به هر حال دیگ مسی خواصی دارد که پرداخت هزینه بیشتر را توجیه می کند.