بازسازی ظروف گرانیتی

13,545

در این مطلب قصد داریم فرایند بازسازی ظروف گرانیتی و مزایای آن را بررسی کنیم. در میان تمام ظروف پخت و پز موجود در بازار، ظروف گرانیتی به دلیل ارائه سطح نچسب و زیبایی چشم نواز فوق العاده مورد استقبال قرار می گیرد. اما نکته ای که در هنگام خرید سرویس قابلمه گرانیتی به یاد داشته باشید این است که کیفیت روکش داخلی این نوع ظروف اهمیت فوق العاده بالایی دارد. بنابراین توصیه می کنیم فقط روی محصولات درجه یک سرمایه گذاری کنید و ظروف با کیفیتی همچون سرویس قابلمه گرانیتی هوم کینگ را تهیه نمایید. نکته مهم دیگر این است که در طول استفاده از ظروف گرانیتی نهایت دقت را به خرج دهید تا روکش نچسب تعبیه شده در قسمت داخلی آن ها از بین نرود، چرا که حتی قابلمه گرانیتی اصل در صورت استفاده نادرست دچار خراش شده و کارایی خود را از دست می دهد.

محافظت از روکش ظروف گرانیتی چه اهمیتی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، روکش ظروف گرانیتی مانند ظروف تفلون حساس است و به دلایل گوناگون از جمله کیفیت پایین یا استفاده نادرست دچار آسیب می شود. آسیب دیدن روکش ظروف گرانیتی در واقع به معنای ایجاد خراش روی روکش، شکستن لایه هایی از آن و یا حتی جدا شدن بعضی از قسمت های روکش می باشد. طبیعی است که در هر کدام از این حالت ها روکش استحکام و انسجام خود را از دست می دهد و در هر لحظه امکان جدا شدن قسمت های دیگر نیز وجود دارد. به عبارت دیگر ممکن است قسمت هایی از روکش به همراه غذای طبخ شده وارد بدن شما شود و خطرات جدی برای سلامتی شما به وجود آورد. به همین دلیل توصیه می شود قابلمه Homeking یا تابه گرانیتی با روکش آسیب دیده به هیچ وجه مورد استفاده قرار نگیرد و بلافاصله به مراکز تعمیر و بازسازی قابلمه گرانیتی ارجاع داده شود.

بازسازی ظروف گرانیتی یعنی چه؟

بازسازی ظروف گرانیتی فرایندی است که در آن روکش روی ظرف گرانیتی کاملا تعمیر و بازسازی می شود. لازم به ذکر است که این فرایند دقیقا مشابه فرایند تولید ظروف گرانیتی در کارخانه است و به شرطی که توسط افراد با تجربه و ماهر صورت پذیرد، می تواند کیفیت روکش ظروف گرانیتی را به وضعیت ایده آل بر گرداند. در مورد بهداشتی بودن این فرایند نیز می توان گفت در بسیاری از مراکز معتبر بازسازی ظروف پخت و پز از مواد اولیه مرغوب استفاده شده و تمامی اقدامات با دقت بالایی صورت می پذیرد.

مراحل بازسازی ظروف گرانیتی عبارت است از:

  1. از بین بردن روکش داخلی قدیمی و جداسازی کامل تمام قسمت های آن
  2. نصب پوشش گرانیتی چند لایه
  3. اعمال رنگ جدید روی قسمت های خارجی ظرف

آیا لازم است ظروف گرانیتی را بازسازی کنیم؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال باید به شما بگوییم که نه تنها ظروف گرانیتی، بلکه تمام ظروف دارای روکش نچسب پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند و روکش در نظر گرفته شده برای آن ها تا حدودی آسیب می بیند. زمان دقیق بروز این آسیب ها و میزان خسارت نیز مستقیما به نحوه استفاده از قابلمه گرانیتی و همچنین کیفیت آن بستگی دارد. در هر صورت واقعیت این است که دیر یا زود ظرف گرانیتی شما نیازمند تعمیر خواهد بود. کافیست قبل از هر بار استفاده ظاهر ظرف را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه خراش یا شکستگی آن را به مرکز بازسازی ظروف گرانیتی انتقال دهید.

آیا بازسازی ظروف گرانیتی برای سلامتی خطرناک است؟

قبلا گفتیم که در مراحل بازسازی ظروف گرانیتی روکش قدیمی کاملا از بین می رود و روکش جدید روی بدنه فلزی قابلمه یا تابه اعمال می شود. این یعنی تا زمانی که از مواد اولیه مرغوب در تهیه روکش جدید استفاده شده باشد و فرایند های بازسازی با رعایت اصول بهداشتی صورت پذیرد، بازسازی ظروف گرانیتی هیچ خطری برای سلامتی شما به وجود نمی آورد.

امیدواریم این مقاله به سوالات شما در زمینه بازسازی ظروف گرانیتی پاسخ داده باشد. در پایان توصیه می کنیم از جدیدترین سرویس های قابلمه گرانیتی هوم کینگ در فروشگاه اینترنتی نت منزل بازدید نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.