مزایا و معایب ظروف چوبی بامبو

28,910

ظروف چوبی بامبو چه مزایا و معایبی دارند؟

امروزه ظروف چوبی بامبو به یکی از مباحث اصلی در میان آشپزان و کارشناسان آشپزخانه و تغذیه تبدیل شده است. بسیاری از مردم معتقدند این ظروف بهترین انتخاب برای مصارف روزانه و حتی پذیرایی هستند و خطرات احتمالی آن ها تقریبا ناچیز است. اما طبیعی است که این طرز فکر مخالفانی نیز داشته باشد. در این مقاله سعی داریم به مزایا و معایب ظروف چوبی بامبو بپردازیم تا قضاوت در مورد این ظرف را برای شما میسر کنیم.

چرا باید از ظروف چوبی بامبو استفاده کنیم؟

سازگاری با محیط زیست

یکی از مهم ترین ویژگی های گیاه بامبو (bamboo) سازگاری آن با محیط زیست است. این ویژگی باعث شده است ظروف گیاهی مورد توجه افراد گوناگون به خصوص طرفداران محیط زیست قرار بگیرند و در نتیجه نمودار خرید ظروف بامبو در سال های اخیر روند صعودی داشته باشد. بامبو گیاهی است که می توان محصول آن را بدون آسیب رساندن به گیاه اصلی استخراج کرد. زمانی که شما گیاه بامبو را برش می دهید نه تنها گیاه از بین نمی رود، بلکه به رشد خود ادامه می دهد. از سوی دیگر گیاه بامبو از هر گیاه دیگری سریع تر رشد می کند و در مراحل کاشت و برداشت آن از هیچ گونه سم آفت کشی استفاده نمی شود. همین عوامل باعث شده است که از بامبو به عنوان یکی از بهترین منابع تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست یاد شود.
معمولا ظروف چوبی بامبو گزینه های مناسبی برای پیک نیک، گردش و مسافرت هستند، چرا که از وزن بسیار سبکی برخوردار می باشند و در صورت رها شدن در طبیعت صد در صد تجزیه پذیر هستند.

سالم و بی خطر بودن

بامبو گیاهی کاملا سالم و بی خطر به حساب می آید. همچنین در مراحل تولید ظروف بامبو از هیچ گونه ماده شیمیایی و خطرناکی استفاده نمی شود. به همین دلیل می توان ظروف چوبی بامبو را ظروفی کاملا سالم و بی خطر دانست. علاوه بر آن بشقاب های چوبی بامبو بهترین انتخاب برای کودکان هستند چرا که در اثر برخورد با سطوح سخت دچار شکستی نشده و به کودکان شما آسیبی نمی رسانند.

دوام و ماندگاری

ظروف چوبی بامبو بسیار مقاوم و با دوام هستند. گیاه بامبو و ظروف تهیه شده از آن به طرز شگفت انگیزی سرسخت هستند، اما در عین حال بسیار سبک و انعطاف پذیر نیز می باشند. لوازم آشپزخانه بامبو معمولا برای مدت ها قابل استفاده هستند و نسبت به نمونه های پلاستیکی و چوبی از دوام فوق العاده بیش تری برخوردار هستند.

مقاوم در برابر حرارت، لکه و بوع نا مطبوع

گیاه بامبو در برابر حرارت، لکه و آب مقاوم است. بنابراین ظروف بامبو لکه و بوی نامطبوع را جذب نمی کنند و تمیز کردن آن ها بسیار آسان است.

سطوحی صاف و صیقلی

ظروف تهیه شده از گیاه بامبو دارای سطحی صاف و لطیف هستند، و بر خلاف ظروف چوبی پس از چند ماه استفاده خبری از سطح زمخت و خشن که مایعات را به راحتی جذب می کند، نخواهد بود.

ظاهر جذاب

لوازم آشپزخانه بامبو بسیار سبک، کاربردی و خوش دست هستند. در صورت استفاده از ظروف بامبو حال و هوایی تازه و نشات گرفته از طبیعت بکر به منزل و آشپزخانه شما منتقل خواهد شد. ظروف چوبی بامبو با ظاهر جذاب و مدرن خود می توانند هدیه های شایسته ای برای مناسبت های گوناگون باشند.

بی خطر بودن برای سطوح تفلون و نچسب

لوازم آشپزخانه بامبو به خصوص ست کفگیر چوبی هیچ گونه خط و خراشی روی سطح ماهیتابه و قابلمه شما به وجود نخواهند آورد.

قیمت مناسب

به دلیل فراوان بودن منابع بامبو و سهولت در فرایند تولید ظروف تهیه شده از آن، ظروف بامبو از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده های روزانه باشند.

مزایای ظروف چوبی بامبو چیست؟

۱) ظروف بامبو از ایمنی بسیار بالایی نسبت به سایر ظروف از جنس شیشه و چینی برخوردار هستند.
۲) ظروف بامبو در برابر ضربه و سقوط از ارتفاع مقاوم هستند و نمی شکنند.
۳) دوام و ماندگاری ظروف بامبو مثال زدنی است.
۴) ظروف بامبو از تنوع طرح، ظاهر جذاب و کارایی بالایی برخوردار هستند.
۵) هنگام سرو غذاهای بسیار گرم و داغ ظروف بامبو هیچ گونه ماده شیمیایی ترشح نمی کنند.
۶) ظروف بامبو ذاتا از خاصیت آنتی باکتریال برخوردار هستند.
۷) ظروف بامبو دارای وزن بسیار سبک هستند.
۸) قیمت فوق العاده مناسب ظروف بامبو یکی از ویژگی های بارز آن ها است.
۹) ظروف بامبو کوچکترین تهدیدی برای محیط زیست ندارند.

معایب ظروف چوبی بامبو چیست؟

شاید تنها ایرادی که به ظروف بامبو وارد است، نحوه نگهداری و آماده سازی آن ها می باشد. شما باید سطوح ظروف بامبو به خصوص تخته های آشپزی از جنس بامبو را به صورت منظم روغن کاری کنید (روغن کاری ظروف بامبو) در غیر این صورت لکه و خراش هایی نه چندان جالب روی سطوح آن ها بروز خواهد کرد.

 

1 نظر
  1. روبینا می گوید

    ممنون از اطلاعات خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.